Vilniaus mokyklas kviečiame dalyvauti programoje „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“

Data: 2022-08-17

Norite kurti pasitikėjimu, atvirumu, palaikančiais ryšiais pagrįstą mokyklos bendruomenę? Siekiate tyrinėjančio, kūrybiško, visus įtraukiančio mokymosi? Norite ugdymui pasitelkti už mokyklos ribų esančius Vilniaus istorinius, kultūrinius, kūrybinius resursus? Smalsu išbandyti, kokių pokyčių į Jūsų mokyklą gali atnešti bendradarbiavimas su kūrybinių profesijų atstovais?

Jeigu tai aktualu Jūsų mokyklai, kviečiame šiais mokslo metais dalyvauti programoje ,,Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“. Programos vykdymo laikotarpis: 2022 m. spalis – 2023 m. balandis.

Kuo ši Programa išskirtinė?

Programa padeda mokiniams ir mokytojams įgyvendinti gilų mokymosi procesą, kuris stiprina kūrybingumą ir kitas svarbiausias kompetencijas, žinių pritaikomumą ir išliekamumą, mokyklos bendruomeniškumą. „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ sukuria erdvę mokinių, mokytojų ir įvairių kūrybinių sričių praktikų partnerystėms. Jų metu kartu sprendžiami konkretūs mokymosi iššūkiai, kuriami ir išbandomi integruoti, tyrinėjimu, kūryba ir problemų sprendimu pagrįsti ugdymo metodai.

Norite apie Programą sužinoti daugiau?

Rugpjūčio 23 d. 10–12 val., kviečiame Jus į nuotolinį informacinį seminarą. Jame sužinosite viską apie „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ projektą, gausite atsakymus į visus Jums kylančius klausimus. Registruotis į seminarą galite: https://forms.gle/fB2w66ULAVNiDPvTA. Prisijungimo nuorodą atsiųsime prisiregistravusiems.

Daugiau detalesnės informacijos apie programą rasite: Programos gairės mokykloms

Norite dalyvauti Programoje?

Vilniaus mokyklos, pageidaujančios dalyvauti Programoje, turi užpildyti paraiškos formą ir atsiųsti ją el. paštu: Asta.Morkuniene@vilnius.lt  Paraiškų lauksime iki  2022 m. rugsėjo 9 dienos (imtinai). Apie atrankos rezultatus atrankos mokyklas informuosime iki 2022 m. rugsėjo 13 d. el. paštu.

Mokyklos į Programą bus atrenkamos vadovaujantis šiais atrankos kriterijais:


  • Motyvacija: noras, poreikis ir įsipareigojimas analizuoti pasirinktą problemą ar iššūkį, skirti mokyklos darbuotojų ir bendrojo ugdymo laiką Programos įgyvendinimui; noras bendradarbiauti su kuriančiais profesionalais.

  • Pasirengimas tyrinėjimui: atvirumas naujoms idėjoms, klausimų kėlimui, naujų ugdymo praktikų išbandymui.

  • Bendruomeniškumas: nusiteikimas aktyviai įtraukti mokyklos bendruomenę į programos vykdymą, pasirengimas bendrai priimti sprendimus.

  • Įgyvendinamumas: mokyklos galimybės skirti būtinus išteklius (laiką, patalpas ir kt.), suderinti tvarkaraščius ir sudaryti kitas sąlygas, reikalingas projektui įgyvendinti; pasirengimas užtikrinti projekto rezultatų tęstinumą mokykloje ir dalijimąsi patirtimi su miesto ugdymo bendruomene.


Kyla klausimų? 

Jei norite pasikonsultuoti dėl dalyvavimo Programoje, kreipkitės į programos kuratorius:

Justą Tertelį, justas@kurybinesjungtys.lt, 8 650 86370.

Asta Morkūnienė, Asta.Morkuniene@vilnius.lt, 8 660 31667.

 

Dalyvių atsiliepimai apie Programą:

„Aš pabandžiau dirbti tokiu principu su kita klase – žinokite, tikrai veikia.” (Mokytoja)

„Šitas projektas – tikra invazija į mokyklą, va tokių projektų reikia mokykloms. Aš negaliu atsistebėti, kad šis projektas vienintelis, kuris duoda tikrą naudą mokytojams.” (Mokyklos administracijos atstovė)

„Atradome naują būdą analizuoti įvykį išrenkant priežastis, aplinkybes, rezultatus, padarinius.” „Sužinojome daug naujų istorinių įvykių.” „Atskleidėme savo talentus, išmokome dirbti grupelėse.” (Mokiniai)

„Pagaliau galime pradėti atskirti, kas yra refleksija ir kas yra įsivertinimas.” (Mokytoja)

„Sužavėjo mokinių drąsa, pamačiau vaikus kitu kampu.” (Mokytojas)

„Prašau įtraukite į veiklas kuo daugiau mokytojų, kad jie visi pabandytų ir gebėtų taip vesti pamokas.” (Mokyklos direktorė)

 

Programos įgyvendinimą koordinuoja „Edu Vilnius“ projektų vadovė Asta Morkūnienė.