Kviečiame dalyvauti projekto MOST informaciniame seminare!

Data: 2022-08-17

Šią savaitę Lietuvos mokyklas pakvietėme dalyvauti Prasmingas atvirasis mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika“ (MOST) projekte, kuriuo siekiama apjungti mokyklos ir vietos bendruomenės idėjas, žinias, patirtį ir sugalvoti energijos taupymo sprendimą artimoje aplinkoje.  

Rugpjūčio 25 d. 10.00 val. vyks nuotolinis informacinis projekto MOST seminaras, kuriame kviečiami dalyvauti visi šalies mokytojai. 

Seminaro metu Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų instituto mokslininkė dr. Eglė Jasutė pristatys projekto tikslus ir veiklas, pakvies mokytojus dalyvauti projekte bei su mokiniais įgyvendinti energijos ir gamtos išteklių taupymo tausojimo projektines veiklas savo mokyklose.  

Mokytojai turės galimybę susipažinti su aplinkosauginių projektinių veiklų pavyzdžiais, kuriuos jau yra įgyvendinusios mokyklos (pavyzdžiui, apie nesunaudotų vaistų grąžinimą, panaudotų markerių antrinį panaudojimą ir kt.) bei sužinoti, kokios pagalbos gali tikėtis įgyvendindami savo projektines veiklas mokyklose. 

Nuotolinis projekto MOST seminaras vyks MS Teams platformoje. Mokytojai kviečiami registruotis iki 2022 m. rugpjūčio 24 dienos čia.

Daugiau informacijos apie tarptautinį projektą „Prasmingas atvirasis mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika“. 

Kontaktai kilus klausimams 

Vilniaus universitetas: sutarčių pasirašymas su mokyklomis, priemonių kompensavimo klausimai, tarpininkavimas pakviečiant ekspertą/mokslininką į mokyklą. Eglė Jasutė, Egle.jasute@fsf.vu.lt

EDU Vilnius: mokyklų komandų registracijos ir dalyvavimo, įgyvendintų projektinių veiklų pateikimo klausimai. Rūta Mazgelytė, ruta.mazgelyte@vilnius.lt  

Projekto „Prasmingas atvirasis mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika“ (MOST)  tikslas yra apjungti mokyklas ir bendruomenes (šeimas, mokslininkus, piliečius, verslininkus ir kt.) sprendžiant aplinkosaugos problemas atliekų tvarkymo (2021 m.) ir energijos taupymo (2022 m.) srityse bei ieškant būdų, kaip savo bendruomenėje galima ieškoti tinkamiausių sprendimų. Projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ lėšomis. Projektą įgyvendina 23 institucijų iš 10 Europos šalių konsorciumas. Projektą koordinuoja Fraiburgo ugdymo mokslų universitetas, Lietuvoje projekto partneriai yra Vilniaus universitetas ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija.