Kviečiame dalyvauti Nuolatinio tobulėjimo metodikos mokymuose 2024–2026 m. m.
2021 metais 4 Vilniaus miesto mokyklų komandos pradėjo Nuolatinio tobulėjimo (Lean vadybos ir veiklos tobulinimo metodika, pritaikyta švietimui) mokymus ir konsultacijas. 2022 m. prie besimokančiųjų prisijungė dar viena įstaiga. Per šiuos beveik trejus metus mokyklose vyko geri pokyčiai, kurie palietė ne tik administraciją ir pedagogus, bet ir vaikus.
Matydami pozityvų mokyklų nusiteikimą ir tikėdami, kad Nuolatinio tobulėjimo siūlomi įrankiai ir taikymo praktikos gali padėti mokykloms tobulinti procesus, gerinti mokinių ir pedagogų įsitraukimą į mokyklos gyvenimą, stiprinti mokinių atsakomybę už savo mokymo(si) rezultatus, „Edu Vilnius“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuoja naują nuolatinio tobulėjimo metodikos mokymų etapą ir kviečia mokyklas pildyti paraišką dalyvauti.
Pildyti paraišką
Paraiškos pildomos iki rugsėjo 16 d., rezultatus paskelbsime iki rugsėjo 18 d.
Ką kviečiame dalyvauti?
Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigas, norinčias savo veiklą gerinti ir iššūkius spręsti Nuolatinio tobulėjimo metodiniais principais, pasiryžusias mokytis ir bandyti įrankius čia ir dabar, palaipsniui į pokytį įtraukiant visą bendruomenę.
Dalyvauti mokymuose atrinksime 5 mokyklas: preliminariai 2 ikimokyklinio ir 3 bendrojo ugdymo įstaigas.
Kaip vyks mokymai?
Nuotoliniai mokymai vyks 1-ą kartą per mėnesį, po 2 val. preliminariai nuo 2024 m. rugsėjo iki 2026 m. spalio.
Be teorinių mokymų dalyviai taip pat turės praktiškai išbandyti pristatytus metodus ir įrankius. Kas 2–3 mėnesius dalyviai reflektuos savo pastangas, gaus praktinių rekomendacijų.
Vieną kartą, preliminariai 2025 m. gegužę, vyks 2 dienų kontaktiniai mokymai.
Vieną kartą, preliminariai 2025 m. lapkritį, bus organizuota stažuotė į Nyderlandų mokyklas, sėkmingai dirbančias nuolatinio tobulėjimo principais, į kurią pakviesime po 3 lyderių komandos narius iš kiekvienos mokyklos.
Kokius įsipareigojimus dalyviai turėtų įsivertinti?
Paraišką pildančios mokyklos vadovas turi palaikyti idėją rinktis nuolatinio tobulėjimo kelią ir stengtis dalyvauti visuose nuotoliniuose mokymuose.
Paraiškos pildymo metu turi būti žinoma, kas bus besimokanti mokyklos Lyderių komanda: 5–6 žmonės, dalyvausiantys nuotoliniuose mokymuose (projektą kuruojantis administracijos atstovas, skirtingų pakopų ir / arba dalykų pedagogai, kurie mokydamiesi skirs laiko įrankiams išbandyti, dalinsis su kolegomis informacija ir žiniomis).
Lyderių komandos dalyviai turi gebėti komunikuoti angliškai (nuotoliniai mokymai vyks anglų kalba, mokymų medžiaga yra anglų kalba).
Atrankos kriterijai:
1. Mokyklos vadovas palaiko idėją ir yra pasiryžęs dalyvauti mokymuose.
2. Žinoma Lyderių komanda. Lyderių komandos nariai įsipareigoję mokymų procese pristatytus metodus, įrankius iškart išsibandyti savo klasėse arba su pedagogu grupe.
3. Mokykla pretendentė nėra dalyvavusi Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamuose nuolatinio tobulėjimo metodikos mokymuose, nedalyvauja „Tūkstantmečio mokyklos“ projekte, kitame ilgalaikiame projekte, kuriame dalyvauja numatyta Lyderių komanda.
4. Papildomas įvertinimas: mokykla dalyvauja Vilniaus miesto švietimo stebėsenos sistemoje ir jos bendruomenės (mokinių, tėvų, mokytojų) bendras pasitenkinimo mokykla rodiklis nepasiekia miesto vidurkio. Mokyklos komanda yra nusistatę aiškią(-as) tobulintiną(-as) sritį(-is), remiantis stebėsenos duomenimis.
5. Papildomas įvertinimas: apie nuolatinio tobulėjimo metodiką vadovas ar lyderių komandos nariai jau yra jau girdėję, dalyvavę mokymuose, taikę elementus.
Turite klausimų?
Susisiekite el. p. jurgita.rimkuviene@vilnius.lt