FabLab mokytojai bandė išgauti energiją iš dirvožemio bakterijų
Vilniaus švietimo pažangos centras bendradarbiaudamas su Meškėnų laboratorija, nuo rugsėjo įgyvendina pilotinį projektą „FabLab dirbtuvės Vilniaus mokyklose“. Projekte dalyvaujančios Vilniaus mokyklų mokytojų komandos turi galimybę praktiškai išbandyti integruotas projektines veiklas, sukurti prietaisus bei daiktus panaudojant FabLab įrangą, o vėliau visa tai įgyvendinti kartu su mokiniais.
Vasario 21 d. Vilniaus S. Nėries gimnazijoje vyko mokytojų komandos susitikimas–dirbtuvės. Dirbtuves mokytojams vedė Justas Ingelevičius iš Meškėnų laboratorijos. Justas yra FabLab dirbtuvių edukacijų vadovas, architektas ir dviračių entuziastas.
Dirbtuvių tikslas – išgauti energiją iš dirvožemio bakterijų ir įžiebti LED lemputę. Mokytojai susipažino su technologija ir padedami dirbtuvių lektoriaus, atliko reikiamus žingsnius: vazonėlius užpildė žemėmis, lazerine pjaustykle išpjovė stovelį vazonėliams, varžtus iš cinko ir varinius laidus sujungė į nenutrūkstamą grandinę ir prijungė LED lemputę. Mokytojai eksperimentavo, keisdami sąlygas (drėgmės padidėjimas, grandinės pailginimas, žemių pH skirtumas) stebėjo, kokią įtaką tai turi lemputės ryškumui.
Šis susitikimas buvo paskutinis, toliau mokytojai gamintus daiktus bandys pasigaminti su mokiniais. Linkime sėkmės ir laukiame rezultatų!
Projekte dalyvauja mokytojai iš VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus „Minties“ gimnazijos, Vilniaus S. Nėries gimnazijos, Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos.