„Edu Vilnius“ diskusijų festivalyje „Būtent!“
Diskusijų festivalis „BŪTENT!” penktą kartą kviečia susitikti Birštone rugpjūčio 26 d.! Mes taip pat turėsime savo diskusijų erdvę, į kurią kviečiame visus, neabejingus švietimo temai.
Šiais metais festivalis pasitinka atsinaujinęs – vizualesnis, kokybiškesnis ir dar didesnį dėmesį skiriantis programos turiniui. „Edu Vilnius“ festivalyje pasiūlys švietimo erdvę „MOKYKLA: SĖSK, 2.0“, atliepdami frazę „Sėsk, 2!“ ir kvies diskutuoti apie naują, patobulintą – 2.0 – mokyklos versiją.
Švietimas visada yra visuomenės dėmesio centre, jis pasirinktas kaip viena iš „Lietuva 2050“ strategijos ašių. Švietime netrūksta karštų temų, tačiau kviečiame kalbėti apie tas, kurios esamuoju laiku atrodo aktualiausios plačiajai visuomenei. Visą dieną diskutuosime apie emocinį klimatą mokykloje, rinkiminius pažadus švietimo bendruomenei, mokytojų trūkumą, kviesime įtraukiu vaidybiniu formatu nagrinėti tėvų ir mokytojų bendravimą, klausime, kaip mokyklą keis dirbtinis intelektas.
Lauksime jūsų su tokia programa:
11.00–12.00 val. Diskusija „Ar švietimas tik šviečia, ar ir šildo?”
Emocinė mokinių sveikata ir žalingi įpročiai – šiuo metu ypač aktualios temos. Diskusijoje „Vaikų linijos“ kampanijos „Be patyčių“ koordinatorė Eglė Tamulionytė, Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Simona Bieliūnė, „Kūrybinių jungčių“ programų kuratorius, teatro kūrėjas Justas Tertelis ir „Vaikų linijos“ patarėjų komandos narė, moksleivė Toma Tamulynaitė kalbės apie mokytojų ir mokinių motyvaciją eiti į mokyklą bei bendrą savijautą joje, palies nepatogių mokinių, patyčių temas ir pasidalins tikromis istorijomis iš mokyklos gyvenimo.
Moderatorė: Kristina Tamelytė
12.30–13.30 val. Diskusija „Švietimas inkaras ar koziris priešrinkiminėse batalijose?“
Prieš rinkimus švietimas dažnai atsiduria kandidatų pažadų ir programų prioritetuose. Tačiau atrodo, kad po rinkimų klausimų apie švietimą imama vengti. Kodėl taip yra? Kokie išties yra rinkėjų lūkesčiai politikams švietimo klausimais? Ar švietimo tema padeda laimėti rinkimus, ar kaip tik tampa kandidatų inkaru? Apie šiuos klausimus iš rinkimų perspektyvos kalbėsimės su Seimo nare Jurgita Šiugždiniene, politinių kampanijų konsultantu Mindaugu Lapinsku, Kazlų Rūdos savivaldybės meru Mantu Varaška bei LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene.
Diskusiją organizuoja partneriai „Žinau, ką renku?“
Moderatorius: Ramūnas Jakubauskas
14.00–15.00 val. Diskusija „Tėtis kompiuteris, mama internetas, o mokytojas – ChatGPT?“
Ar dirbtinis intelektas gali pakeisti mokytoją? Bijoti ar susidraugauti? Kokia švietimo ateitis mūsų laukia? Su edukacinių technologijų įmonės OXSICO vadove, EdTech Lithuania asociacijos tarybos nare Kotryna Tomkevičiūte, Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos valdybos nare Karolina Griciūne ir Šiaulių r. Dubysos aukštupo mokyklos direktoriumi Vaidu Baciu diskutuosime – ChatGPT – draugas ar priešas?
Moderatorius: Justas Paulikas
15.30–16.30 val. Diskusija „Šį mėnesį matematikos pamokų nebus“: ar mokytojų tikrai trūksta?
Augantis pedagogų amžiaus vidurkis ir jų trūkumas kuria bene didžiausią problemą švietimo sistemoje – ar greitai nebeliks, kas mokys vaikus? Kokie yra būdai pritraukti mokytojus ir juos išlaikyti? Ar darome viską, ką galime? Savo patirtimi kviesime pasidalinti „Renkuosi mokyti“ alumnus Alių Avčininką ir Rimvydą Kojį, į diskusiją įsitrauks Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras bei „Edu Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė.
Moderatorius: Mindaugas Jackevičius
17.00–17.40 val. Pranešimai „Mokykla 2050”: kaip atrodys ateities mokykla?
Nuolat girdime apie švietimo sistemos problemas, bet kaip dažnai pasvajojame, kokios mokyklos norėtume, kokia ji galėtų būti? Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius Kristupas Sabolius ir „Edu Vilnius“ direktorė, švietimo ekspertė Unė Kaunaitė trumpais pranešimais kvies pasvajoti, kaip Lietuvos švietimas galėtų atrodyti netolimoje ateityje.
18.00–19.30 val. Supermamos ir supermokytojos: forumo teatras
Tėvai, kurie niekada nepasirodo mokykloje, ar mama, kuri trečią nakties klausia mokytojos, kodėl jos vaikas gavo aštuonis? Kokios yra tėvų teisės ir pareigos mokyklose? Koks santykis tarp tėvų ir mokytojų yra sveikas, o kur peržengiamos ribos? Režisierės ir patyriminių žaidimų kūrėjos Jurgitos Rudėnaitės padedami, žaidybiniu forumo teatro formatu diskutuosime, ar yra būdų, kaip tėvams ir mokytojams tarpusavyje sutarti ir susitarti.
Moderatorė: Jurgita Rudėnaitė
Pertraukų metu festivalio dalyvius kviečiame prisidėti prie diskusijų ir išsakyti nuomonę aktualiais klausimais balsuojant, parašyti sveikinimą mokytojui bei įsitraukti į kitas mūsų ir partnerių siūlomas veiklas.
Susitiksime Birštone!
Daugiau informacijos: www.diskusijufestivalis.lt