AČIŪ dalyvavusiems gerųjų patirčių dalijimosi konferencijoje „Mokau(si)“

Data: 2024-10-30

Vakar, spalio 29-ąją dieną, įvyko pirmoji „Edu Vilnius“ organizuota gerųjų patirčių dalijimosi konferencija „Mokau(si)“. Dėkojame beveik 300 švietimo bendruomenės narių, skyrusių savo laiką būtent mūsų renginiui, atvykusiems susipažinti, bendrauti ir pasisemti naujų idėjų. Buvo tikrai labai smagu matyti jus ne tik įdėmiai klausančius pranešimų, bet ir šurmuliuojančius, besikalbančius bendroje erdvėje. Tai ir buvo šio renginio tikslas – kad jis taptų erdve susitikti, vieniems kitus pamatyti ir dalintis gerosiomis patirtimis.

Konferenciją sudarė trys temos-erdvės, kuriose kalbėjome apie mokytojų ir mokinių savijautą, darnumo sprendimus ir kitokį ugdymą. Kiekvienoje erdvėje patirtimi dalinosi ir diskutuoti kvietė pedagogai bei ir kiti švietimui neabejingi svečiai.

Renginio pradžioje susirinkusiems pedagogams dėkojo Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, o atidarymo pranešimą „Vilnius moko(si)“ skaitė „Edu Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė.

Erdvėje apie kitokį ugdymą pranešimus skaitė VDU Socialinių mokslų fakulteto, Socialinio darbo katedros profesorė dr. Natalija Mažeikienė ir „Edu Vilnius“ projektų vadovas Benas Beliukevičius. Patirtimis dalinosi Vilniaus „Sostinės” gimnazijos direktorė Asta Marinaitė, Vilniaus S. Konarskio gimnazijos mokytoja Ligija Liausienė, Vilniaus Saulėtekio mokyklos-daugiafunkcinio centro mokytoja Ieva Vėtienė, Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos mokytoja, direktorės pavaduotoja ugdymui Aurelija Kunigėlienė, VDU licėjaus „Sokratus“ ugdymo vadovas, mokytojas Gintaras Tubelis ir M. Romerio universiteto psichologijos bakalauro studentė Greta Ramanauskaitė, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos mokytoja Auksė Michailinaitė.

Erdvėje apie darnumą pranešimą skaitė aplinkosaugos ekspertė Ieva Budraitė, savo tyrimą „Darnumas Vilniaus mokyklose“ pristatė Julija Skerniškytė, patirtimi dalinosi TECHIN mokymo centro gimnazijos vadovas Vitalij Zaleskij ir mokytoja Inga Motiejūnienė, Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcinio centro mokytojos Asta Sinkevičienė ir Irma Ogylbienė, Vilniaus Daukanto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Savčiukienė, Vilniaus Balsių progimnazijos mokytoja Nijolė Jucienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Viltenė“ direktorė, VDU Švietimo akademijos doc. dr. Birute Autukeviciene. Darnumo temą apibendrino „Edu Vilnius“ projektų vadovė Donata Šablinienė.

Erdvėje apie mokinių ir mokytojų savijautą pranešimus skaitė „Edu Vilnius“ analitikas-tyrėjas Mykolas Steponavičius, taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ tyrėjos Renida Baltrušaitytė ir Kornelija Čepytė. Patirtimi dalijosi Vilniaus Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos mokytoja Edita Gervetauskaitė, Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazijos mokytoja Dovilė Bagdonienė, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazijos direktorė Inga Vargalienė, Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos mokytoja Silvija Nareckienė, o temą apibendrino psichologė Asta Blandė.

Konferenciją baigėme VU rektoriaus patarėjo, filosofo, apžvalgininko Pauliaus Gritėno pranešimas „Mokytojo vaidmuo pasaulio pabaigos akivaizdoje“ ir diskusija „Ką gali miestas?“, kurioje be P. Gritėno taip pat dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės švietimo komiteto pirmininkas Liutauras Kazlavickas, Vilniaus metų mokytojai Donatas Kriukas ir Edita Gervetauskaitė. Diskusiją moderavo žurnalistas Rytis Zemkauskas.

Tikimės, kad visi apsilankę rado sau kažką įdomaus, atliepiančio kasdienio darbo iššūkius, įkvepiančio ir patariančio. Mes pajutome mokytojų bendruomenės galią, smagu, jei pajutote ją ir patys.

Nuotr. Artur Bronikov